11.4 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Світ Збройний барон в справі: США готують Бухаресту контракт на сотні мільйонів

Збройний барон в справі: США готують Бухаресту контракт на сотні мільйонів

Штати продовжують перетворювати Румунію в чорноморську цитадель НАТО, годуючи зовсім небагату країну дітищами свого військово-промислового комплексу. До того ж до раніше розміщених там ударним беспілотникам, США мають намір продати Бухаресту протикорабельні комплекси на суму до 286 млн доларів.

14 січня уряд Румунії схвалив та направив до парламенту законопроект, який дозволить країні придбати системи берегової оборони Naval Strike Missile (NSM) виробництва США.

NSM розроблена американською компанією Raytheon спільно з норвезьким концерном Kongsberg Defence Systems. Система являє собою малопомітну протикорабельну ракету, здатну вражати надводні цілі на відстані до 550 км.

У жовтні минулого року Держдепартамент США схвалив потенційний продаж після запиту Бухареста на поставку спочатку двох протикорабельних комплексів. Крім самих ракет Вашингтон має намір продати румунам 4 мобільних пускових установки, модулі наведення, управління вогнем і зв’язку, навантажувально-розвантажувальні платформи, а також послуги з довгострокового техобслуговування обладнання. Крім того, весь виробничий цикл буде здійснюватися в Штатах, ні про яку передачу технологій між союзниками і створенні в дуже небагатій Румунії нових робочих місць не йдеться.

Згідно з даними міністерства, потенційний контракт оцінюється приблизно в 286 млн доларів румунських платників податків, але його кінцева вартість буде визначена після початку офіційної процедури придбання.

Виходячи з попередніх оцінок, сума угоди обійдеться Бухаресту мінімум 137 млн євро (166,5 млн доларів). Відповідно до румунського законодавства, покупка зброї і військової техніки на суму понад 100 мільйонів євро повинна бути схвалена парламентом країни. Відзначимо, проамериканський уряд правоцентристів контролює обидві палати парламенту, а це означає, що законодавці з величезною часткою ймовірності схвалять таку дорогу покупку.

На хвилину, в Румунії більше 15% населення живуть за межею бідності, і країна ледь справляється з наслідками удару пандемії.

Інші новини