10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Світ Заворушення в Нідерландах тривають третю ніч

Заворушення в Нідерландах тривають третю ніч

Протестуючі проти комендантської години в Нідерландах, знову зіткнулися з поліцією після заворушень у вихідні.

По всій країні було заарештовано понад 150 осіб. У Роттердамі поліція відкрила попереджувальні постріли і застосувала сльозогінний газ після того, як мер міста не зміг переконати демонстрантів заспокоїтися.

Заворушення почалися у вихідні, коли протестувальники виступили проти недавно введених обмежень через пандемію коронавірусу.

За даними Університету Джона Хопкінса в США, який відстежує пандемію, в Нідерландах з початку спалаху було зареєстровано майже мільйон підтверджених випадків захворювання Covid, з яких більше 13 500 були летальними.

У понеділок увечері в кількох містах країни були сутички протестувальників з поліцією. Поліція зіткнувся з протестуючими в Амстердамі, а також в Роттердамі, Амерсфорте і Гелин. Поліція Роттердама повідомила, що кілька офіцерів отримали поранення.

На вулицях Гааги спалахнуло кілька пожеж, з за невеликої групи чоловіків, які кидали каміння і феєрверки в вітрини магазинів, повідомляє BBC. Також були повідомлення про мародерство в супермаркетах.

В Амстердамі був проведений ряд арештів, і мер закликав батьків тримати дітей вдома.

У Роттердамі поліція застосувала водомети під час зіткнень з бунтівниками, а мер Ахмед Аббалеб підписав указ про надзвичайний стан, що дає поліції ширші повноваження.

Футбольні фанати клубу Віллема II вийшли на вулиці Тилбурга, щоб «захистити своє місто» від бунтівників, повідомляє новинний сайт Brabants Dagblad.

Дії протестувальників були охарактеризовані голландської поліцією як найгірше хвилювання за чотири десятиліття.

За повідомленням місцевої влади, в суботу ввечері в північній селі УРК було підпалено центр тестування Covid-19.

За повідомленням голландського інформаційного агентства ANP, поліція заарештувала 39-річного чоловіка в Алмере в суботу за розміщення повідомлень з погрозами на адресу журналістів в Інтернеті.

Мери кількох міст пообіцяли вжити надзвичайних заходів, щоб запобігти новим заворушення.

«Це недопустимо. Всі нормальні люди віднесуться до цього з жахом, – заявив прем’єр міністр, – те, що мотивувало цих людей, не має нічого спільного з протестами, це злочинне насильство, і ми будемо ставитися до нього відповідно».

Уряд Нідерландів ухвалив найжорсткіші заходи з початку пандемії, включаючи нічну комендантську годину, яка триває з 21:00 (20:00 за Гринвічем) до 4:30. Це перша в Нідерландах комендантська година, після Другої світової війни.

Інші новини