11.4 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Світ В Польщі можуть заборонити соцмережам блокувати користувачів

В Польщі можуть заборонити соцмережам блокувати користувачів

Міністерство юстиції Польщі підготує законопроект, який заборонятиме соцмережам видаляти повідомлення або блокувати користувачів, виходячи з власних міркувань. Ймовірно, регулювати цей сегмент країна вирішила після блокування аккаунтів президента США Дональда Трампа.

У той же час в Мін’юсті вважають, що Польща повинна «захищати свободу слова в інтернеті від порушень з боку великих корпорацій».

Що передбачає законопроект?

Адміністрація соцмереж зможе видаляти повідомлення або блокувати користувачів тільки в тому випадку, якщо знайде порушення законодавства Польщі.

Користувачі зможуть оскаржити таке рішення.

Крім того, на соцмережу можна буде подати позов до суду, якщо адміністрація недостатньо аргументує причину видалення облікового запису, або ж якщо користувач отримає пояснення після 48 годин з моменту блокування або видалення облікового запису.

Матеуш Моравецкій, прем’єр-міністр Польщі, заявив, що соцмережі не повинні «цензурувати ті думки, з якими вони не погоджуються». Власники корпорацій, на його думку, не повинні вирішувати, яка позиція правильна, а яка ні.

Інші новини