10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Курйози У Таїланді екс-чиновницю засудили до 43 років в'язниці за образу монархії

У Таїланді екс-чиновницю засудили до 43 років в’язниці за образу монархії

Кримінальний суд Таїланду у вівторок засудив колишню чиновницю до 43,5 років тюремного ув’язнення за публікацію в інтернеті подкастів, визнаних такими, що ображають монархію. Про це повідомила в Twitter організація «Юристи Таїланду за права людини».

Спочатку жінка отримала 87 років тюремного ув’язнення, але суд скоротив термін удвічі, оскільки вона визнала провину.

У 2015 році вона була затримана за розміщення 26 образливих матеріалів на відеохостингу YouTube і трьох – в соціальній мережі Facebook. У Таїланді за порушення статті 112 КК, яка передбачає відповідальність за такі злочини, покарання загрожує від 3 до 15 років в’язниці. Жінці також було пред’явлено звинувачення в порушенні закону про комп’ютерні злочини. На час слідства вона була поміщена у в’язницю на три роки і дев’ять місяців, перш ніж була звільнена під заставу в 2018 році.

Розміщений колишньою чиновницею контент був подкастами одного з критиків монархії, який діяв на YouTube і файлообмінниках до і після військового перевороту в Таїланді 2014 року.

Примітно, що в 2015 році творець цих матеріалів постав перед військовим судом, і після того, як він зізнався в правопорушення, його 10-річний термін був скорочений удвічі.

До сих пір найтривалішим тюремним терміном у справі про образу монархії був вирок чоловікові за розміщення в інтернеті відповідних публікацій. Він був засуджений на 70 років в’язниці, проте зізнався в скоєному, і його термін був зменшений удвічі.

Інші новини