10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Курйози У Красноярську студента хочуть судити за спробу продати «шпигунську» ручку

У Красноярську студента хочуть судити за спробу продати «шпигунську» ручку

18-річний студент Ганжур Тангатов ще в школі купив на AliExpress ручку, за допомогою якої можна робити фотографії, але толком нею і не користувався, а після вступу до вузу вирішив гаджет продати.

На розміщене в інтернеті оголошення вже через пару днів знайшовся покупець, який, як виявилося, був співробітником правоохоронних органів. 16 жовтня минулого року молодика затримали під час передачі пристрою.

«Коли ми зустрілися, підійшли четверо людей, сказали, що я затриманий. Я в той момент дуже злякався, мене якось паралізувало. Просто пішов, куди повели. Мені не відразу пояснили, чому мене затримують. Потім сказали, що, виявляється, цю ручку порахували «шпигунською» технікою, оборот якої заборонений», – розповів студент.

Тангатов запевняє: умислу стежити за кимось у нього не було, а про закон, що забороняє оборот спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації, він ніколи не чув.

9 грудня на Ганжура завели кримінальну справу за статтею «Незаконний обіг спеціальних технічних засобів». Йому може загрожувати штраф до 200 тис. рублів (приблизно 75 000 грн) або до чотирьох років обмеження волі.

Адвокат Тангатова підкреслив, що пристрій, який намагався продати його підзахисний, не повинен підпадати під дію Кримінального кодексу.

Інші новини