10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Світ Google погрожує видалити свою пошукову систему з Австралії

Google погрожує видалити свою пошукову систему з Австралії

Google загрожує прибрати свою пошукову систему з цілої країни – Австралії – якщо вступить в силу запропонований там закон, який змусить Google платити видавцям новин за їх контент.

«Якщо ця версія Кодексу стане законом, у нас не буде іншого вибору, окрім як припинити доступ до Google Search в Австралії», – заявив сьогодні віце-президент Google по Австралії і Новій Зеландії Мел Сільва Комітету з економічного законодавства Австралії.

«Після детального вивчення законодавства ми прийшли до висновку, що з урахуванням фінансових та операційних ризиків ми не бачимо можливості продовжувати надавати послуги в Австралії», – додала вона.

Google стверджує, що країна намагається змусити платити за показ посилань і фрагментів новин в пошуку Google, а не тільки за статті, які розміщені в Google.Новини, заявляючи, що це «створить прецедент для нашого бізнесу і цифрової економіки», і що це «несумісне з тим, як працюють пошукові системи».

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон відреагував жорстко.

«Ми не реагуємо на загрози», – сказав Моррісон, відповідно до коментарів AP. «Австралія встановлює свої правила щодо того, що ви можете робити в Австралії. Це рішення прийнято в нашому парламенті. Це прийнято нашим урядом. Ось як все влаштовано тут, в Австралії».

Запропонований в Австралії закон про торговий кодекс засобів масової інформації, який в даний час знаходиться на стадії розробки і націлений на Facebook і Google, слідкує за проведеним в Австралії в 2019 році опитуванням, в ході якого з’ясувалося, що технологічний гігант отримує непропорційно велику частку доходів від онлайн-реклами, хоча велика частина їх контенту надходить від ЗМІ.

З тих пір індустрія новин і засобів масової інформації сильно постраждала від пандемії. The Guardian повідомляє, що більше сотні місцевих газет в Австралії були змушені звільнити журналістів, або закритися чи припинити друкувати, оскільки доходи від реклами впали.

Інші новини