10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Курйози Голуба, названого в честь Джо Байдена, в Австралії не будуть піддавати евтаназії

Голуба, названого в честь Джо Байдена, в Австралії не будуть піддавати евтаназії

Гоночний голуб Джо, за долю якого переживав весь світ, виявився не з США. І ніякий він не гоночний.

Минулого тижня багато світових медіа висвітлили дивну історію про голуба Джо, якого планували піддати евтаназії з ініціативи Міністерства сільського господарства Австралії. Справа в тому, що птицю порахували «іноземцем».

Виявив птицю житель Мельбурна Кевін Челлі-Берд, який назвав голуба Джо – в честь обраного президента США Джо Байдена. Австралієць побачив на нозі птиці браслет, який, на його думку, говорив про приналежність Джо до гоночних голубів. Експерти порахували, що голуб міг переправитися до Австралії з США на вантажному судні, подолавши близько 13 000 км.

Через унікальну ендемічну фауну в Австралії діють суворі закони про ввезення тварин на територію країни. Так як визначити власника голуба порахували неможливим, його хотіли вбити.

Історія набула великого резонансу, і її навіть довелося прокоментувати виконуючому обов’язки прем’єр-міністра країни Майклу Маккормак. У відповідь на запитання журналістів він сказав:

«Я нічого не знаю про майбутнє Джо і тому, як він летів і навіщо прилетів. Удачі тобі, Джо! Але якщо Джо прибув з порушенням наших суворих заходів біологічної безпеки, тоді тобі, Джо, не пощастило. Або лети додому, або тебе чекають наслідки».

Однак тепер стало зрозуміло, що птах буде жити.

Американський союз гоночних голубів опублікував заяву, в якій говориться, що браслет на птахові не належить союзу, і, отже, Джо не має відношення до американських гоночних голубів.

«Голуб, знайдений в Австралії, носить підроблений браслет, і його не потрібно знищувати відповідно до заходів біобезпеки, тому що його справжній будинок знаходиться в Австралії. На жаль, помилкова інформація поширюється дуже швидко, але ми раді, що цей голуб не втік з США», – йдеться в заяві організації.

З висновками союзу погодилися і в міністерстві сільського господарства, випустивши з цього приводу спеціальне повідомлення:

«Голуб Джо, швидше за все, австралієць і не представляє ризику для біобезпеки. Відомство вважає, що пов’язка на лапі птиці підроблена. Подальших дій з цього приводу не буде».

Президент Центральної федерації гоночних голубів в Сіднеї Філ Мерфі також поставив під сумнів історію Джо і сказав, що птах навіть не нагадує гоночного голуба. За його словами, гоночними голуби стають мінімум з восьми місяців, а Джо виглядає молодше.

«Судячи з фотографій, він не виглядає досить дорослим. На вигляд йому три або чотири місяці. Він виразно занадто молодий, щоб летіти навіть 10 годин поспіль, не кажучи вже про тисячі кілометрів», – додав Мерфі.

Хто такі гоночні голуби і що представляють собою голубині перегони?

Голубині перегони – це різновид змагань, в якому задіяні спеціально дресировані птиці. Їх завдання – подолати певну відстань за заданий час, після чого фіксується швидкість польоту. Дресировані голуби добре орієнтуються на місцевості і здатні долати великі відстані. За одну гонку вони пролітають в середньому від 10 до 100 км.

Але в даному випадку щось пішло не так. Птах, який в кінці жовтня брав участь в одній з голубиних гонок, пропав і виявилася тільки в кінці грудня… в Австралії. Голуба знайшов на своїй ділянці житель передмістя Мельбурна Кевін Челлі-Берд. Птах здалася йому ручний, і чоловік вирішив відшукати для нього будинок. Він визначив, що голуб прибув з США.

Австралійські медіа розтиражували цю новину, а експерти помітили, що голуби просто не здатні долати такі відстані.

Основною версією події стало те, що голуб міг переправитися до Австралії на вантажному судні, подолавши близько 13 000 км.

Але на цьому історія не закінчилася. Новиною про голуба зацікавилася австралійська служба, яка стежить за дотриманням карантину у зв’язку з пандемією коронавіруса. Співробітники служби зв’язалися з Кевіном і попросили його спіймати птаха, але Австралієць цього зробити не зміг.

«Вони говорять, що якщо це голуб з Америки, то їх турбують пташині хвороби, які він може передавати. Вони хотіли знати, чи можу я їм допомогти. Я сказав: «Якщо чесно, я не розумію. Я можу підійти до нього на відстань близько п’яти метрів, а потім він відходить від мене», – повідомив Кевін Челлі-Берд.

За словами австралійця, служба стала розглядати можливість найму професійного ловця птахів. Сама служба відмовилася від коментарів в ЗМІ.

Челлі-Берд спробував зв’язатися з нібито власником голуба, який проживає в Оклахомі, але не зміг до нього додзвонитися.

Міністерство сільського господарства Австралії заявило, що голубу заборонено залишатися в країні, тому що його перебування може поставити під загрозу продовольчу безпеку Австралії і місцеву популяцію диких птахів.

«Це створює прямий ризик біобезпеки для австралійських птахів і нашій птахівничій галузі»

Інші новини