10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Політика Експертиза підтвердила справжність голосу екс-глави КДБ Вадима Зайцева про плани вбивства противників...

Експертиза підтвердила справжність голосу екс-глави КДБ Вадима Зайцева про плани вбивства противників Лукашенка

Дослідження АНО «Криміналістична лабораторія аудіовізуальних документів» підтвердило автентичність аудіозапису, на якій глава КДБ Білорусі в 2008-2012 роках Вадим Зайцев планує серію політичних убивств.

Розслідування замовив телеканал «Настоящее Время». Відібравши п’ять записів публічних виступів Вадима Зайцева, експерти порівняли його голос з голосом чоловіка, який планував вбивства. Дослідження включало в себе аудитивно-лінгвістичний і інструментальний аналіз мови. Висновок: це один і той же чоловік.

Троє чоловіків, одним з яких виявився Вадим Зайцев, обговорюють отруєння і підриви за допомогою «закладок» політичних емігрантів з Білорусі.

«Ліквідація повинна бути настільки природною, щоб потім ніякий експерт не міг придратися. Просто точечний удар», – говорить Зайцев.

Скритий запис розмови 4 січня опублікувало видання EUobserver, але не змогло підтвердити його справжність через погану якість.

Запис журналістам передав колишній співробітник МВС Білорусі Ігор Макар, який емігрував до Литви. Він тримає в секреті джерело запису, побоюючись за його безпеку. Після публікації Макар давав свідчення в Києві у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«А як спровокувати природний підрив… ось по Шеремету потрібно спрацювати, який вже набрид. Зробимо якусь закладку, щоб цього щура, зовсім розірвало, ні рук, ні ніг не зберуть», – говорить Вадим Зайцев на злитому аудіозаписі.

Саме вибухом бомби, яку встановили під днищем автомобіля, був убитий Шеремет.

У МВС України заявили, що нова інформація зможе допомогти в пошуку досі невстановлених замовників і організаторів вбивства. Українські слідчі почали експертизу аудіозапису, але її результати ще не опубліковані.

Крім вбивства Шеремета, в опублікованому EUobserver аудіозаписі обговорюється вбивство трьох політемігрантів, які живуть в Німеччині: колишнього співробітника управління по боротьбі з корупцією В’ячеслава Дудкіна, колишнього начальника мінського СІЗО №1 Олега Алкаєва і колишнього командира 5-ї окремої бригади спецназу Володимира Бороданя (всі вони зараз живі).

Президент Білорусі Олександр Лукашенко нібито виділив на такі операції понад 1,5 мільйона доларів, стверджує Зайцев на записі.

Також на аудіо обговорюється створення роти «дівок» для негласного стеження за опонентами Лукашенка.

Президент Білорусі зняв Зайцева з посади голови КДБ Білорусі в кінці 2012 року. З 2013 року він працює главою білоруського провайдера «Космос ТВ».

Інші новини