10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Країна Чи буде січневий локдаун останнім? Ні...

Чи буде січневий локдаун останнім? Ні…

Січневий локдаун в Україні, який запровадять на період з 8 по 24 січня, може бути подовженим.

Про це заявив інфекціоніст Вадим Арістов.

Як пояснює спеціаліст, тритижневий період є занадто коротким для дієвого впливу на епідеміологічну ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Так, згідно зі світовою практикою, 4-тижневий локдаун сприяє стабілізації рівня захворюваності, а про його зменшення можна говорити лише при 6-тижневому жорсткому карантині.

Також Арістов припускає, що реальна ситуація з поширенням хвороби може бути більш серйозною, ніж це може виглядати в офіційній статистиці.

«Крім того, є проблема з тестуванням і статистикою в регіонах – захворюваність знижується, а темпи госпіталізації ростуть. Тобто, швидше за все, є значний рух епідемії, якого ми не бачимо в цифрах захворюваності. Саме тому можливий серйозний розгін епідемії вже в кінці першої тижні січня, через що і можуть ввести локдаун. у нас знищена санепідемслужба, ми не маємо чим боротися з епідемією, і тому ми приречені час від часу йти на такі заходи», – заявив Арістов

Також інфекціоніст припускає, що локдаунів буде декілька.

«Спочатку в січні, після чого в лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні – наступний. Далі після цього буде тепла пору року, коли поширеність вірусу зменшиться, а з приходом холодів, в жовтні-листопаді, знову будуть обговорювати черговий локдаун», – пояснив свою думку експерт.

Інші новини