10.2 C
Kyiv
Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Головна Новини Курйози Британець випадково «викинув» біткойни на 287 млн доларів

Британець випадково «викинув» біткойни на 287 млн доларів

Житель міста Ньюпорт в Уельсі (Великобританія) Джеймс Хоуелс, який випадково викинув жорсткий диск з ключем до гаманця з біткоїнами загальною вартістю в 287 млн доларів за поточним курсом, хоче знайти його на міському звалищі і передати 25% вартості криптовалюти (а це приблизно 71,5 млн доларів) в місцевий фонд боротьби з коронавірусом.

В 2009 році Хоуелс придбав 7,5 тис. біткоїнів практично за безцінь. У 2013 році під час генерального прибирання офісу він випадково викинув жорсткий диск, на якому зберігалися електронні ключі до гаманця з криптовалютою. В той момент вартість його біткоїнів досягала 7,5 млн доларів.

За словами Хоуелса, він неодноразово звертався до влади Ньюпорта з проханням дозволити пошук жорсткого диска, але кожен раз йому відмовляли. У 2017 році, коли вартість криптовалюти злетіла і біткоїни вже коштували приблизно 171 млн доларів, власник запропонував у разі знахідки передати владі 10%, однак знову отримав відмову. Тепер він заявив, що готовий підняти свою пропозицію до 25%.

«За нинішнім курсом це близько 70 млн доларів, і я хотів би передати їх до фонду боротьби з коронавірусом для жителів Ньюпорта», – зазначив Хоуелс.

У міській адміністрації повідомили, що вперше Хоуелс звернувся до них через кілька місяців після того, як зрозумів, що викинув диск.

«Адміністрація неодноразово повідомляла йому, що пошук неможливий, оскільки ми обмежені умовами своєї ліцензії і розкопки істотно вплинуть на навколишнє середовище прилеглих районів, – роз’яснив представник влади, – вартість розкопок на звалищі і інших робіт обійдеться в кілька мільйонів доларів, а гарантій того, що диск знайдеться і буде працювати, немає».

Власник диска, в свою чергу, повідомив, що він вже знайшов інвесторів, які готові оплатити витрати на пошукову операцію в багатометровому шарі бруду і сміття за отримання частини криптовалюти.

Інші новини